Zalety ekologicznych opakowań jednorazowych

08.06.21

Wiele osób nie zwraca uwagi na jednorazowe opakowania i pojemniki – w końcu są one w naszych dłoniach tylko przez chwilę. Niezależnie, czy zbieramy jedzenie na wynos z naszej ulubionej restauracji, kupujemy lody w kubeczku czy też zbaczamy z trasy po to, aby kupić kawę do samochodu i jechać dalej – po spożyciu od razu zawsze wyrzucamy wszystkie serwetki, kubeczki, talerzyki oraz torby.

Opakowania ekologiczne

Jednorazowe pojemniki mają bardzo proste zadanie - mają wystarczyć nam na komfortowe spożycie zamówionego na wynos jedzenia - zarówno, jeśli będziemy cieszyć się dużym obiadem w domu jak i wtedy, gdy chcemy posilić się “na szybko”, w drodze do pracy. Ponieważ kartoniki od razu są wyrzucane, warto zadbać o to, aby były ekologiczne i łatwo biodegradowalne. Niestety, wiele z nich wykorzystuje w swoim składzie plastik lub folię, które nie tylko długo się rozkładają, ale również uniemożliwiają odpowiednie przetworzenie papieru, który także jest wykorzystywany do części tych opakowań.

Papierowe opakowania na wynos

Każdy, kto pracuje w gastronomii, wie, jaki ogrom jednorazowych kartonów i pojemników jest codziennie wydawany klientom. Czy nie byłoby lepiej, jeśli każde z nich mogłoby być papierowe i ekologiczne i nie zaśmiecało naszej planety przez kolejne dziesiątki lat?

Wiele osób może martwić się, że jednorazowe kartonowe pojemniki nie będą równie wytrzymałe co te z dodatkiem plastiku. Warto jednak mieć świadomość, że odpowiednio wykonane kartony na 100% nie rozpadną się pod wpływem gorącego jedzenia czy sosu! Wytrzymałe i ekologiczne produkty sprawdzą się idealnie, co przyczyni się do pozytywnego postrzegania restauracji czy kawiarni, która dba o Klientów oraz o środowisko. Produkty proponowane przez Pure Planet to wyjątkowe artykuły zarówno z papieru, kartonu, jak i trzciny cukrowej. Z nami jedzenie na wynos jest bezpieczne!

Ekologiczne i jednorazowe opakowania z papieru

Dzięki naszym rozwiązaniom pokażecie również Wasze proekologiczne podejście, co może do Was przyciągnąć kolejnych klientów. Mimo, że czasem może wydawać się, że takie pojemniki mogą być zarezerwowane dla restauracji z jedzeniem wegetariańskim czy roślinnym (które częściej kojarzą się z zrównoważonym podejściem do przyrody), jednak sprawdzą się one wszędzie, gdzie serwuje się dania na wynos - zarówno w miejscu z frytkami czy kebabem, jak i wykwintnej restauracji!

-10% na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o rabatach, ofertach specjalnych i promocjach jako pierwszy!

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl