Jednorazowy talerz obiadowy z trzciny cukrowej

Jednorazowe talerze z trzciny cukrowej

Jednorazowe talerze z trzciny cukrowej są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących ekologicznych rozwiązań. Są doskonałym zamiennikiem dla talerzy plastikowych i talerzyków papierowych. Coraz częściej zastępuje się też nimi talerze ceramiczne.

W sklepie Pure Planet znajdziesz jednorazowe talerze w różnych rozmiarach i kształtach (okrągłe, kwadratowe i owalne). Wszystkie są bardzo estetyczne, białe i mają gładką powierzchnię.

 

  • Jednorazowe talerzyki deserowe w rozmiarze 17cm są idealne do serwowania ciast, deserów i innych słodkości. Są też niezastąpione do podawania przystawek oraz podczas degustacji.
  • Talerze średniej wielkości (20 – 23cm) są często używane do sałatek i dziecięcych porcji obiadowych.
  • Talerze obiadowe w rozmiarze 26cm występują w kilku wariantach – jedno, dwu i trzykomorowe. Poszczególne potrawy nie mieszają się ze sobą, co pozwala na estetyczne podanie każdego posiłku.
  • Na talerzach owalnych można serwować nie tylko dania obiadowe. Mogą one pełnić również funkcję pater do przystawek.

 

-

Te ekologiczne talerze produkuje się z bagassy – czyli pozostałości po tłoczeniu trzciny cukrowej. Pulpa, która pozostaje po produkcji cukru jest rozdrabniana oraz przetwarzana na ekologiczne produkty – nie tylko na talerze, ale również na biodegradowalne miski oraz ekologiczne pojemniki na wynos.

 

Naczynia z trzciny cukrowej są niezwykle sztywne i wytrzymałe – nie chłoną wilgoci (do 12 godzin), co sprawia, że nadają się nie tylko do dań suchych, ale również tych mokrych, tłustych i z sosami. Talerze z trzciny cukrowej są neutralne – nie wpływają na walory smakowe i zapach serwowanych potraw. Są także wyjątkowo odporne na wysokie i niskie temperatury - można na nich odgrzewać posiłki w mikrofalówce i piekarniku lub przechowywać na nich dania w lodówce.

 

Wszystkie te zalety sprawiają, że talerze z bagassy są coraz częściej używane w lokalach gastronomicznych - restauracjach, hotelach i barach szybkiej obsługi. Ekologiczne naczynia jednorazowe są również niezastąpione podczas wszelkich imprez plenerowych – pikników, eventów, spotkań firmowych. Znajdują też zastosowanie podczas bankietów i na przyjęciach gdzie podawane są dania typu finger food. Podczas imprez okolicznościowych (np. wesel, urodzin, chrzcin) używane są do serwowania przysmaków ze „słodkiego stołu” oraz dań z "wiejskiego stołu".

 

Talerze z trzciny cukrowej, które oferujemy w naszym sklepie są w 100% naturalne i kompostowalne. Są bezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i naszej Planety. Po użyciu rozkładają się w ciągu kilku miesięcy i nie przyczyniają się do zwiększania ilości niepotrzebnych śmieci.

 

Jeśli szukasz innych ekologicznych rozwiązań, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą jednorazowych talerzy papierowych.

 

-10% na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o rabatach, ofertach specjalnych i promocjach jako pierwszy!

INFORMACJA O SIERPNIOWYM URLOPIE

Szanowni Państwo,

w dniach 3 - 17 sierpnia planujemy nasz urlop i w tych dniach wysyłki zamówień będą wstrzymane.

Pierwsze pourlopowe nadania będą 19 oraz 20 sierpnia.

Jeśli planujesz uzupełnić zapasy na czas naszego urlopu, złóż zamówienie do 2 sierpnia do godziny 12.00. Wyślemy je jeszcze przed urlopem.

Dziękujemy za zrozumienie i oczywiście zapraszamy na zakupy.

Załoga Sklepu Pure Planet

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl