Co jest potrzebne aby zorganizować posiłek w plenerze?

29.03.22

Z roku na rok imprezy plenerowe cieszą się coraz większą popularnością. W branży pojawiają się nowe trendy, a wraz z nimi ciekawe i atrakcyjne alternatywy dla bardzo dobrze znanych, ale mało ekologicznych rozwiązań. Obejmuje to niezbędne wyposażenie każdego wydarzenia w plenerze, takiego jak jednorazowa zastawa obiadowa czy dekoracje, które doczekały się własnych biodegradowalnych zamienników. Prezentujemy kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym zorganizujesz udaną, a jednocześnie przyjazną dla środowiska imprezę na świeżym powietrzu.

Znajdź odpowiednie miejsce

Kluczowym elementem organizowania posiłku w plenerze jest wybór odpowiedniego miejsca, spokojnego i oddalonego od miejskiego zgiełku. Ogród, plaża, łąka, park to jedynie kilka z wielu popularnych opcji. Ważne, by wybrane przez Ciebie miejsce było dopasowane do charakteru danej okoliczności. Klimatyczna miejscówka na imprezę firmową czy urodzinową niekoniecznie sprawdzi się w przypadku pierwszej komunii lub wesela. Nie zapomnij również o przyjaznych środowisku dekoracjach!

Wybierz ekologiczne wyposażenie

Na imprezie w plenerze nie może zabraknąć jedzenia. Bez względu na to, czy będziesz serwować jedynie zimne przekąski, czy pięciodaniowy obiad, musisz zaopatrzyć się w odpowiednią zastawę. Transport porcelany bywa ryzykowny, więc najlepiej wybrać jednorazowe naczynia. Plastik to przeżytek, z kolei najciekawszą i najatrakcyjniejszą opcją są papierowe talerze lub talerze z trzciny, sztućce z drewna i eko słomki.

Serwowanie dań na imprezie okolicznościowej w plenerze

Trzcina jest na tyle gruba i sztywna, że zupa nalana do takich misek wcale nie parzy w dłonie, a dania można spokojnie przenosić na trzcinowych talerzach, ponieważ się nie uginają. Jeśli chodzi o estetykę serwowania zarówno dań obiadowych, jak i ciast to aktualnie najbardziej stylową eko-opcją są talerze kwadratowe. Doskonale sprawdzają się na tak ważnych imprezach okolicznościowych, jak komunie oraz śluby, pierwszorzędnie dopasowując się do reszty eleganckiej zastawy i dekoracji. Na grille, firmowe imprezy w plenerze i inne mniej oficjalne okoliczności z powodzeniem wykorzystać można klasyczne okrągłe talerze.

-10% na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o rabatach, ofertach specjalnych i promocjach jako pierwszy!

INFORMACJA O SIERPNIOWYM URLOPIE

Szanowni Państwo,

w dniach 3 - 17 sierpnia planujemy nasz urlop i w tych dniach wysyłki zamówień będą wstrzymane.

Pierwsze pourlopowe nadania będą 19 oraz 20 sierpnia.

Jeśli planujesz uzupełnić zapasy na czas naszego urlopu, złóż zamówienie do 2 sierpnia do godziny 12.00. Wyślemy je jeszcze przed urlopem.

Dziękujemy za zrozumienie i oczywiście zapraszamy na zakupy.

Załoga Sklepu Pure Planet

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl