Wiosenne spotkania. A może Wielkanoc w plenerze?

06.02.23

Okres zimowy powoli dobiega końca, a kalendarze zapełniają się różnymi wydarzeniami. Można do nich zaliczyć nadchodzącą Wielkanoc, Dzień Kobiet, komunie i rocznice. Takich okazji do zorganizowania wiosennych spotkań z rodziną, przyjaciółmi czy osobami z pracy jest naprawdę wiele w ciągu roku. Czasami dobrym powodem potrafi być także... brak okazji, a jedynie chęć spędzenia czasu z bliskimi. Niezależnie jednak od motywacji, warto rozważyć zorganizowanie wydarzenia w plenerze w duchu eko!

Eko-party, czyli właściwie co?

Jak sama nazwa wskazuje, to spotkanie, które jest organizowane w taki sposób, żeby nie stanowić zagrożenia dla środowiska naturalnego. Zwykle dotyczy to generowania śmieci, a więc używania plastikowych opakowań, słomek itp. Może się odbywać zarówno w plenerze, jak i w wynajętym lokalu bądź prywatnym domu. Trudno tutaj jednak o określenie sztywnych zasad. Jeśli więc komuś zależy na spędzeniu Wielkanocy w takim klimacie, na świeżym, wiosennym powietrzu, nic nie stoi na przeszkodzie.

Komunia, urodziny, baby shower i wiele więcej

Okazje do wiosennych spotkań nie muszą być oznaczona czerwoną kartką w kalendarzu. Oczywiście, wśród nich można znaleźć chociażby Wielkanoc, ale te najbardziej sentymentalne wydarzenia tworzone są spontanicznie i są indywidualne dla każdego z nas, np. zaręczyny czy urodziny. Jeśli pogoda pozwala na organizację przyjęcia w plenerze, warto skorzystać z tej opcji, ponieważ cechuje ją zupełnie inny nastrój oraz ogrom możliwości.

Nie tylko siedzenie przy stole

Wielkanoc w plenerze może nie brzmieć konwencjonalnie, ale dobrze ją przemyśleć z kilku względów. Do największych zalet przyjęć organizowanych pod gołym niebem jest zapewnienie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W zależności od charakteru wiosennego spotkania, może to być świetna okazja do zaangażowania gości w różnego rodzaju zabawy i aktywności fizyczne, tj. taniec czy poszukiwanie ukrytych przedmiotów, np. pisanek.

Swoboda dekoracji i wspaniałe zdjęcia

Plener może okazać się lepszym pomysłem pod względem estetyki. Wynajęty lokal czy prywatny dom posiada określony wystrój, którego nie da się zmienić ot tak. Z kolei znalezienie odpowiedniej restauracji czy kawiarni, która idealnie wpasuje się w nasze oczekiwania, może graniczyć z cudem. Wiosenne spotkanie z okazji Wielkanocy łatwiej więc będzie zorganizować i udekorować na świeżym powietrzu. Co więcej, zdjęcia pamiątkowe będą naprawdę wyjątkowe ze względu na naturalne tło i światło.

Naturalne i wygodne opakowania

Jedną z najważniejszych kwestii podczas organizowania wiosennych spotkań w plenerze jest jedzenie. Jednak nie chodzi tutaj o samo menu, ponieważ jest ono zależne od okazji, np. Wielkanocy lub upodobań gości, a raczej o sposób podania. Najwygodniejszą opcją, zgodną z założeniami eko-party, będzie użycie talerzy, sztućców i kubeczków, np. z tektury, drewna, bambusa lub trzciny cukrowej. Zwłaszcza, jeśli decydujemy się na przyjęcie gości we własnym domu lub ogrodzie.

Jakość i komfort idą w parze

Takie produkty w nie odbiegają niczym od tych plastikowych. Są odporne na wysoką temperaturę, nie rozwarstwiają się i radzą sobie nawet z twardymi potrawami. Niektóre z nich nadają się do wielokrotnego użytku i mycia w zmywarce. Jeśli więc zależy Ci nie tylko na wygodzie Twoich gości podczas wiosennego spotkania w plenerze, ale również na ekologicznych rozwiązaniach, w naszym sklepie znajdziesz odpowiednie produkty – nawet te kolorystycznie dopasowane do nadchodzącej Wielkanocy.

Ekologiczne nie znaczy brzydkie

Każde spotkanie w plenerze, wiosenne czy nie, z okazji Wielkanocy bądź zupełnie innego święta, powinno dobrze wyglądać. Kwestia estetyki ma ogromny wpływ na zadowolenie gości, wizualną smakowitość jedzenia oraz spójny charakter całego wydarzenia. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz ekologiczne produkty, tj. serwetki, pojemniki na finger food, ozdoby do wypieków i wiele więcej w różnych kolorach i wzorach. Dzięki temu Twoje przyjęcie będzie nie tylko ekologicznie, ale również estetyczne.

-10% na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o rabatach, ofertach specjalnych i promocjach jako pierwszy!

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl