Dzień dziecka - jak zorganizować ekologiczną imprezę

06.04.23

Zdarzają się takie dni, podczas których szczególnie nam zależy na radości i wykreowaniu wielu wspomnień. Mamy tutaj na myśli oczywiście Dzień Dziecka. Wiele rodziców decyduje się wtedy na wzięcie udziału w imprezie zorganizowanej, na przykład przez gminę, przedszkole, fundacje czy dom kultury. Jak przygotować takie wydarzenie? O czym nie można zapomnieć? W tym wpisie opowiemy, jak sobie poradzić z takim zadaniem w ekologiczny sposób.

Eko Party, czyli ekologiczna impreza od zera

Tak duże imprezy często niestety generują bardzo dużą ilość odpadów, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego. Dlatego warto wymienić plastikową zastawę na tę papierową. To ekologiczna opcja, która nie wiąże się z wysokimi kosztami. Papierowe talerzyki są lekkie i poręczne. Występują w kilku różnych rozmiarach, z łatwością dobierzesz więc odpowiednią wielkość do rodzaju podawanych tego dnia potraw. Dla dzieci polecamy również kubeczki o pojemności 180 lub 250ml. Mieszczą niewielką porcję napoju - i są w sam raz do trzymania przez małe rączki. Tego dnia dobrze sprawdzą się również różnego rodzaju miski i rożki na frytki czy popcorn.

 

Nie należy zapominać o umieszczeniu wystarczająco dużej ilości śmietników. Warto rozważyć ustawienie koszy w kilku różnych miejscach. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko zaśmiecenia przestrzeni i pozwolimy uczestnikom na odpowiednią segregację. Co więcej, w ten sposób bardzo łatwo zadbać o dobre nawyki i budować świadomość wśród dzieci.

Atrakcje podczas festynu

Spójrzmy na to z perspektywy dziecka. Podczas imprezy najważniejsza jest zabawa. Warto więc zastanowić się, jakiego rodzaju aktywności sprawdzą się najlepiej. Dmuchane zamki, zjeżdżalnie i baseny z kulkami zawsze wywołują dużo radości. Gry i konkursy z drobnymi nagrodami z pewnością również będą dobrym pomysłem. Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszy się malowanie twarzy dzieci we wzory ze zwierzątkami lub motywami ulubionych postaci z bajek. Dodatkowo Dzień Dziecka to świetna okazja do zapoznania najmłodszych z różnymi zawodami, na przykład poprzez zorganizowanie spotkania ze strażakami czy ratownikami medycznymi.

Jedzenie, czyli przekąski i napoje

W tej kwestii niezastąpione są zdecydowanie food trucki. Większość dzieciu uwielbia kawałki pizzy, pieczone spiralki z ziemniaków lub zapiekanki. Warto jednak wspierać lokalne przedsiębiorstwa. Jeśli impreza z okazji Dnia Dziecka będzie organizowana w obrębie jednej gminy, można rozważyć przygotowanie poczęstunku przez Koło Gospodyń Wiejskich. Częstymi smakołykami są wtedy gofry lub domowe ciasta.  Natomiast, jeżeli spotkanie ma się odbyć w przedszkolu lub szkole, świetnym pomysłem może okazać się zaangażowanie w tę część najmłodszych uczestników. Jedzenie własnoręcznie przyrządzonych przekąsek lub owocowych szaszłyków będzie dla nich dodatkową atrakcją. W upalne dni można też zaserwować lody. Te podane w papierowych miseczkach nie pobrudzą rączek dzieci.

-10% na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o rabatach, ofertach specjalnych i promocjach jako pierwszy!

INFORMACJA O SIERPNIOWYM URLOPIE

Szanowni Państwo,

w dniach 3 - 17 sierpnia planujemy nasz urlop i w tych dniach wysyłki zamówień będą wstrzymane.

Pierwsze pourlopowe nadania będą 19 oraz 20 sierpnia.

Jeśli planujesz uzupełnić zapasy na czas naszego urlopu, złóż zamówienie do 2 sierpnia do godziny 12.00. Wyślemy je jeszcze przed urlopem.

Dziękujemy za zrozumienie i oczywiście zapraszamy na zakupy.

Załoga Sklepu Pure Planet

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl