Jakie ekologiczne opakowania wybrać na eventy?

01.06.23

Zorganizowanie wydarzenia wymaga wieloetapowego planowania, które zaczyna się na długo przed samą imprezą. Należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, nawet tych naprawdę niewielkich i na pierwszy rzut oka nieistotnych. Dlaczego? Ponieważ to właśnie od nich często zależy komfort osób biorących udział w evencie. Jednym z nich są opakowania na żywność. W tym wpisie pokażemy Ci, dlaczego warto wybrać ekologiczne produkty oraz jakie z pewnością Ci się przydadzą.

Niezbędne opakowania, czyli...

Na każdym evencie potrzebne są naczynia. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy przede wszystkim papierowe kubki. Sprawdzą się niezależnie od typu serwowanych napojów. Warto pomyśleć również o przykrywkach, dzięki czemu każdy będzie mógł zabrać je ze sobą w inne miejsce.

Oprócz nich bardzo ważne są również opakowania na jedzenie. Te warto dopasować do serwowanych potraw. Przykładowo, do chińszczyzny najlepiej sprawdzą się te rozkładane, do zup — miski ze szczelnymi pokrywkami, a do dań składających się z kilku części — z przegródkami. Jeśli jednak zamierzasz serwować jedzenie wyłącznie na miejscu, dobrym wyborem będą również ekologiczne talerzyki, np. z tektury. Co więcej, jeżeli na Twoim evencie pojawią się także frytki, popcorn, nachosy czy fingerfood, świetnym wyborem będą tacki, miseczki oraz patyczki, które ułatwią ich spożywanie.

Nie zapomnij o higienie!

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju żywność pojawi się na Twoim evencie, do każdego ekologicznego opakowania czy kubka warto dodawać serwetkę lub ustawić je w specjalnych pojemnikach w łatwo dostępnym miejscu. Dzięki temu zapewnisz uczestnikom wydarzenia komfort i ułatwisz dbanie o higienę. Co więcej, wybierając ekologiczne pudełka, świadomie decydujesz się na świadczenie wysokiej jakości usług. Opakowania wyprodukowane z naturalnych surowców, które nie stanowią zagrożenia dla środowiska, są przede wszystkim bezpieczne w kontakcie z żywnością. Jeżeli więc organizujesz wydarzenie, bez wahania wybierz właśnie tego rodzaju produkty.

-10% na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o rabatach, ofertach specjalnych i promocjach jako pierwszy!

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl