Opakowania na grilla, czyli co zabrać w plener

24.07.23

Wiele osób uważa, że jedzenie smakuje zupełnie inaczej na świeżym powietrzu. Przygotowanie grilla w plenerze to świetny sposób nie tylko na odkrycie nowych smaków, ale również na spędzenie czasu z najbliższymi. To także dobra okazja do zadbania o nasze środowisko — zarówno poprzez używanie odpowiednich opakowań, jak i pokazanie najmłodszym uczestnikom spotkania, jak duże znaczenie ma posprzątanie po sobie w plenerze. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co koniecznie powinieneś ze sobą zabrać, żeby zadbać o komfort oraz ograniczyć ilość szkodliwych odpadów, to czytaj dalej.

Dopasuj opakowania na grilla do jedzenia

Odpowiednio wcześniej zastanów się, co będziesz przyrządzać w plenerze. Jeśli zdecydujesz się na klasyczne potrawy z grilla, czyli szaszłyki, kiełbaski, karkówkę czy innego rodzaju mięso, na pewno będziesz potrzebować jednorazowych opakowań takich jak talerze, np. papierowe, tekturowe lub z trzciny cukrowej. Konieczne będą tutaj również patyczki i sztućce, szczególnie widelce i noże oraz kubeczki ze słomkami. Jeśli planujesz przygotować również różnego rodzaju sałatki, np. z dodatkiem grillowanych warzyw, to dobrym pomysłem będą też miski i głębokie opakowania.

Pomyśl o opakowaniach na wynos

Nawet jeśli doskonale wiesz, ile jedzenia przygotować na grillu, żeby nic się nie zmarnowało, lepiej być przygotowanym na wszystko. Być może tego dnia jedno z dzieci nie będzie miało apetytu albo zostanie dosłownie jedna porcja. Wtedy przydatne okażą się takie opakowania na grilla, które będzie można zamknąć. Dobrym pomysłem może okazać się tutaj także folia aluminiowa, która nie tylko stanowi dobre, ekologiczne rozwiązanie do przechowywania, ale również może posłużyć do przygotowania potraw w plenerze.

A oprócz opakowań...

Pamiętaj o tym, że po każdym spotkaniu w plenerze z jedzeniem musisz po sobie posprzątać. Przydadzą Ci się do tego ekologiczne worki na śmieci. Wszystkie jednorazowe opakowania na grilla musisz zabrać ze sobą i odpowiednio zutylizować, czyli włożyć do odpowiednich kontenerów. W ten sposób dbasz o środowisko podwójnie — zarówno wybierając neutralne dla natury talerze, sztućce, kubki, słomki oraz serwetki, jak i zwracając uwagę na segregację odpadów.

-10% na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o rabatach, ofertach specjalnych i promocjach jako pierwszy!

INFORMACJA O SIERPNIOWYM URLOPIE

Szanowni Państwo,

w dniach 3 - 17 sierpnia planujemy nasz urlop i w tych dniach wysyłki zamówień będą wstrzymane.

Pierwsze pourlopowe nadania będą 19 oraz 20 sierpnia.

Jeśli planujesz uzupełnić zapasy na czas naszego urlopu, złóż zamówienie do 2 sierpnia do godziny 12.00. Wyślemy je jeszcze przed urlopem.

Dziękujemy za zrozumienie i oczywiście zapraszamy na zakupy.

Załoga Sklepu Pure Planet

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl