W co najlepiej pakować jedzenie na wynos?

08.02.24

Pyszne dania zawsze się obronią. Jednak na pozytywną opinię o lokalu wpływają również inne czynniki. Jednym z nich są opakowania na wynos. Dla restauracji może wydawać się to na pierwszy rzut oka dość nieistotny element. Nic bardziej mylnego! To właśnie od nich zależy, jak Twoje jedzenie będzie smakować, czy zachowa swoją temperaturę, czy przetrwa dowóz i przede wszystkim – czy będzie wygodne w spożyciu.

O czym należy pamiętać podczas wyboru opakowań na wynos?

Wyobraź sobie, że jesteś zmęczony po pracy i nie masz ochoty gotować. Udajesz się więc do swojej wybranej restauracji, zamawiasz konkretne danie, odbierasz je i wracasz do domu. Otwierasz paczkę, a tam rozlana zupa, trochę sosu poza rozmokniętym pudełkiem i do tego zimny makaron. Nic przyjemnego, prawda? Bardzo łatwo więc zniszczyć sobie dobre wrażenie, nawet jeśli Twoje potrawy są naprawdę dobre. Zatem w co pakować jedzenie na wynos i na dowóz?

 

Przede wszystkim, zadbaj o to, żeby każde danie miało swoje, odpowiednio zabezpieczone opakowanie. Szczelne przykrywki to podstawa, szczególnie w przypadku dań mokrych i o luźnej konsystencji. Co więcej, zwróć uwagę na materiał wykonania. Wybieraj trwałe materiały, takie jak trzcina cukrowa. Są wytrzymałe i zapewnią bezpieczeństwo podczas transportu.

 

Opakowania na dowóz jedzenia z restauracji muszą dodatkowo spełniać wszystkie obowiązujące normy. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że w kontakcie z żywnością nie wytworzą się szkodliwe substancje, a Twoi Klienci otrzymują na wynos pełnowartościowy produkt, który nawet w jednym procencie nie różni się od tego, które zjedliby w lokalu.

Wszystko oddzielnie — sposób na bezbłędne pakowanie jedzenia na wynos

Coś się może rozlać? Zapakuj osobno. Coś może rozmięknąć? Do innego pojemnika. Jakie opakowania na wynos i na dowóz wybrać — to oczywiście bardzo ważna kwestia. Nie należy jednak oczekiwać, że dobre jakościowo pudełka rozwiążą cały problem. Jeśli wiesz, że konkretne danie może być kłopotliwe w transporcie lub być mniej smaczne po kilkudziesięciu minutach jazdy, odpowiednio rozdziel poszczególne składniki.

 

Nie zastanawiaj się, jak zapakować jedzenie na wynos w restauracji. Zadbaj o zadowolenie swojego Klienta, wejdź na naszą stronę i wybierz odpowiednie pojemniki na dowóz!

-10% na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o rabatach, ofertach specjalnych i promocjach jako pierwszy!

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl